Kolejne spotkanie Dev@Ldz za nami. Tym razem poznaliśmy trochę nowości ze świata programowania webowego w postaci HTTP/2 oraz… bazy grafowe.

Pierwszy temat poprowadził kolega z pracy Piotr Stapp. Pokazał nam wszystkim teorię i trochę praktyki związanej z HTTP/2. Przy okazji obalił parę mitów związanych z tą technologią, a kilka potwierdził. Piotr to człowiek żywiołowy z zawsze dopasowaną “geekową” koszulką (no ale “samiec ALFa” dalej rządzi). Mówi szybko i dość konkretnie. Ewidentnie lubi czerwone, krwiste mięcho i nie boi się pobrudzić rąk. Z drugiej strony widziałem, że dla ludzi nie do końca w temacie, było to chyba trochę za głęboko? Moim zdaniem prezentacja dość udana, choć naprawdę długa.

Drugi temat właściwie wcale mnie nie interesował. Na scenę wyszedł jakiś wesoły gość (Szymon Warda) i zaczął naprawdę szybko lecieć z tematem. No trzeba przyznać, że dobrze był przygotowany. Również potrafił zainteresować. Pokazał między innymi jak za pomocą grafów łapie się ludzi, którzy piorą brudne pieniądze. Padło wiele innych przykładów do czego takie bazy mogą się nam przydać. Wyłuszczył też kilka miejsc w których bazy grafowe nie dadzą sobie rady. Na pewno ciekawa prezentacja -> miło było posłuchać.

Jak zwykle warto było być, spotkać znajomych, uśmiechnąć się i przywitać z ludźmi. Niestety nie udało mi się być do końca drugiego wykładu. Spadł naprawdę potężny śnieg tej nocy, co sprawiło, że do domu jechałem ponad 2 godziny… To rekord 🙂

Przedostatnie spotkanie za nami. Ostatnie przed nami. Odbędzie się ono we wtorek 20 grudnia i będzie na nim niespodzianka… A jaka? Zobaczycie jak przyjdziecie 🙂 Do czego serdecznie zachęcam!

2 Replies to “DevLdz spotkanie dziewiąte -> przedostatnie!

    1. No bo w tym roku to przedostatnie było, a że byłem na (prawie) wszystkich w tym roku, to w takim okresie liczę 🙂 Miłe powinny być. Szkoda, że nie udało mi się do końca, ale mieszkam daleko od Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *