Easy Rider, przeszło mi przez głowę,

Easy Rider, głupiec jednym słowem…

Aby na głupcach się nie skończyło, oto mój projekt na “Daj się poznać“. Celem stworzenia powyższej gry (bo tytuł niczego nie udaje 🙂 ) jest oczywiście zostanie sławną gwiazdą sceny Indie Game. A bardziej przyziemnie, nauczenie się podstaw programowania w Swift i wreszcie stworzenie czegokolwiek na IOS. Mam nadzieję, że jako produkt uboczny, powstanie seria artykułów na temat programowania w Swift dla początkujących.

Gra ma polegać na poruszaniu się różnymi pojazdami w różnym terenie. Ma to być gra typu Bottom-Up Shooter. Na różnych etapach gry (przewidywane co najmniej 3) gracz będzie miał szansę poruszać się po różnym terenie za pomocą różnych maszyn. W planach poruszanie się po mieście na chopperze i ucieczka przed bandą motocyklową, poruszanie się w górach na skuterze śnieżnym i ucieczka przed lawiną, poruszanie się po pustyni na quadzie i ucieczka przed burzą piaskową.

Chciałbym, aby gra była możliwie prosta, ale jak najbardziej grywalna. Harmonogram zadań powoli się szykuje, a ja sam zabieram się do próbowania Swift. Bo przecież zacząć trzeba od “Hello World!”, ale o tym w kolejnych wpisach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *