No i wczoraj znów udało mi się być na spotkaniu łódzkiej grupy .NET. I znów na spotkaniu prezenterem był koleś z JUG… Albo trzeba to zmienić, albo czas zacząć chodzić na JUG’i 😀

Prezentacja była tylko jedna, ale jaka! Prowadził ją Paweł Włodarski, który udziela się aż na 2 blogach na raz (ktoś się śmiał, że ja generuję dużo tekstu?) czyli PW po polsku i po angielsku. Wpisy ma nawet 14 lutego, gdy wszyscy jedzą czekoladki z ukochanymi osobami, on chyba kocha programowanie. I to było widać. Wiedzę miał głęboką o temacie, ale co dla mnie ważniejsze, nie bał się mówić nie wiem. Po prostu jak nie znał tematu, to “…w to się jeszcze nie wgłębiłem…” i koniec dyskusji. Fajnie!

A Apache Spark o tyle mnie zaciekawił, że ostatnio w naszej firmie  był wałkowany temat modułu BI. W sumie jest on w produkcji i jeśli wiem, w 90% będzie to tylko nasze, własne, osobiste, nie korzystające z niczego rozwiązanie (jak zwykle 🙂 ). A tu widziałem jak działa (w bardzo dużej podstawie) Apache Spark. Czyli iskra która miała napędzać co innego, a stała się samozapłonem dla tego rozwiązania. Interesujące przykłady, wszystko w trendy funkcyjnym języku (Scala, a jakże), fajnie opowiedziana historia z odpowiednią dawką dowcipu. Pokazane porównanie z Hadoop w kwestii wydajności. W sumie wszystko co potrzeba by zainteresować tematem. Wszyscy którzy analizują dane powinni wejść teraz na Google i poszukać info o tym rozwiązaniu, bo to może robić naprawdę dużą różnicę w pracy. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *