Zdarza Wam się czasem zastanawiać jak oni napisali ten program? Albo może używacie jakiejś dllki i nie wiecie jak ona działa (a nie oszukujmy się każdy dobry programista wie, jak działa jego program, a świetny programista wie nawet dlaczego 🙂 ). Chcecie sprawdzić co zrobili Wasi koledzy ale nie macie pod ręką source control?

DotPeak to darmowy dekompilator źródeł od JetBrains (tak, to Ci goście od Resharpera). Używam go właściwie co najmniej raz w tygodniu. Jest też zaszyty w R# (bo wydaje mi się, że ten lub bardzo podobny mechanizm pozwala dekompilować biblioteki firm trzecich prosto w VS). Używam go też by podglądać co też tam zostało i jak skompilowane. Przydaje się jeśli chcemy się dowiedzieć, czy nasz super czytelny jak książka, funkcyjny program nie robi nic, czego byśmy robić nie chcieli. Generalnie świetne narzędzie i każdy powinien mieć je pod ręką. Zwłaszcza, że jest w pełni darmowe. Polecam!

2 Replies to “Nie wiesz co robi dll lub exe? DotPeak i już wiesz.

  1. Dzięki Paweł,
    jakoś nigdy nie trafiłem na DotPeaka i do tego typu rzeczy używałem IlSpy’a, który też jest całkiem ok, ale wygląda na to, że DotPeak jest znacznie ciekawszy pod względem nawigacji itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *